Neohodnoceno

Ray-Ban RB2132 6052

Můžeme doručit do:
14.5.2021
dodání do 5 dnů
Kód: 0000188
Značka: Ray-Ban
3 500 Kč
Kategorie: Ray Ban
velikost: 52

 Ray-Ban zpopularizovali američtí piloti

Popularita brýlí se rychle rozšířila mezi běžnými lidmi, kteří si Ray-Ban mohli koupit poprvé v roce 1937. Masové obliby se dočkaly po druhé světové válce. Americký generál Douglas MacArthur se s takzvanými pilotkami nechal vyfotografovat po svém přistání na Filipínách v roce 1944 a spustil nákupní horečku.

Svoboda, nezávislost a styl. Ikonické brýle Ray-Ban nosí lidé, kteří mají rádi život a umí si ho vychutnat. Právě proto si brýle oblíbil třeba rebel James Dean.  Designové kousky si však rychle našly cestu i ženám. Když si Audrey Hepburn prohlíží ve filmu Snídaně u Tiffanyho luxusní klenoty, má na sobě právě tyto sluneční brýle.Než se staly nepostradatelným módním doplňkem slavných, nosili je američtí piloti. Letadla létala stále výš a letci si stěžovali na nebezpečné oslňování sluncem. Proti jim na míru soukromá firma vyrobila nový typ slunečních brýlí Ray-Ban.

Piloti si ho velmi oblíbili, protože speciální zelená skla chránila oči před přílišným světlem a zároveň nezkreslovala vidění.

Výsluní už brýle Ray Ban nikdy neopustily. Nosil je třeba John Lennon, Andy Warhol, Michael Jackson a Tom Cruise.