Multifokální brýle

Optimální vidění na blízko, dálku i na střední vzdálenost díky progresivním brýlovým čočkám

Jak už říká samotný název, progresivní brýlové čočky nabízejí progresivní dioptrickou hodnotu a ostré vidění na jakoukoli vzdálenost. Protože progresivní brýlové čočky dokážou zároveň korigovat vidění na blízko i na dálku. Vzhledem k tomu, že u progresivních brýlových čoček není patrné žádné rozhraní a plynulé změny v dioptrické hodnotě nejsou zvenčí rozpoznatelné, mají progresivní brýlové čočky rovněž estetické výhody.

 

Multifokální brýlové čočky mají několik ohnisek na různé vzdálenosti – to znamená, že jedny multifokální brýle nahradí brýle na blízko, do dálky i na střední vzdálenosti. S jedněmi brýlemi si přečtete noviny, napíšete e-mail na notebooku i se rozhlédnete z okna.

Horní částí brýlových čoček uvidíte vzdálenější předměty, spodní část čoček je čtecí zóna. Vše mezitím slouží pro přechodné vzdálenosti mezi blízkem a dálkou. Pro dobré vidění je třeba pracovat očima: Při čtení se oči sklopí (někomu pomáhá i nepatrné zaklonění hlavy), pro zaostření do dálky se dívá vrškem čoček (někomu pomáhá sklopit trochu hlavu).

 

 

podrobné informace o cenách  na všech pobočkách Optiky Slavíková